PÁ  |  25. 2.  |  18:00

Hotel u jezera |  Omotenashi  | おもてなし


2018   |  96 min

Režie / Director: Jay Chern

Scénář / Screenplay: Jay Chern, SUNADA Mami

Kamera / Cinematography: Jay Chern

Hrají / Staring: TANAKA Rena, Wang Bo-Chieh, YO Kimiko„Život bez výčitek není moc dobrý život.“ Tchajwanský režisér Jay Chern představuje ve svém celovečerním debutu japonské umění tradiční vřelé pohostinnosti, souhrnně nazývané „omotenaši“. Mladý arogantní korporátní úředník Jackie je poslán do Japonska, aby tam připravil rjókan, tradiční výletní hotel, k rekonstrukci a následnému prodeji. Snad pro upoutání pozornosti své bývalé přítelkyně, se Jackie rozhodne hotel na břehu jezera Biwa přebudovat na resort pro pořádání svateb. Místo však spravují hostinská Micuko a její dcera Rika. Obě vidí budoucnost naprosto jinak. 

Snímek rozhodně zaujme publikum toužící po krásně vyvedeném obraze dokonalé japonské kultury. Její hlubiny může skrze příběh na plátně poznávat společně s tím, jak mladý a cynický podnikatel objevuje hodnoty skromnosti, pokory a hloubky lidských vztahů, v atmosféře starého hostince, který původně zamýšlel zničit. Film je též malebnou venkovskou romancí s mezigeneračními konflikty, která divákům nechává vychutnat si kulisu historického Kjóta. 

Herečka Tanaka Rena hrála ve filmu Máme dceru a Jo Kimiko ve filmu Průvodce, jež jsme oba uvedli v minulých ročnících festivalu.


2018 Hong Kong International Film Festival
2018 Almaty Film Festival
2018 Chongqing Youth Film Festival
2018 Asian Film Festival Barcelona
2018 Cincinnati Over-the-Rhine International Film Festival
© Shochiku StudioEpic Entertainment