Hlavní pořadatelé:
Česko-japonská společnost, Velvyslanectví Japonska v ČR, 
Palác Lucerna 
   
Festival dlohodobě podporují:
The Japan Foundation, 
Ministerstvo kultury ČR, 
Hlavní město Praha
   
Spolupořadatelé ozvěn:
města Plzeň, Opava a Japonský klub Olomouc, jednotlivá městská kulturní střediska, 
Bezejmenná čajovna
DNŮ
HODIN
MINUT
VTEŘIN
ROČNÍK 2012http://eigasai.cz/2012/eigasai-2012/eigasai-2012-intro-PRAHA.htmlshapeimage_16_link_0
ROČNÍK 2013http://eigasai.cz/eigasai-2013/eigasai-2013-home-praha.htmlshapeimage_17_link_0
ANIME
shinobi (NINJA) v japonském filmu
Olympijské Japonsko – Japonci a sport
KontakT → mailto:shoen@japan.CZ?subject=EIGASAI%202014shapeimage_23_link_0
PROGRAM  |  vstupenky  |  média  |  PARTNEŘIeigasai-2014-program.htmleigasai-2014-vstupenky.htmleigasai-2014-media.htmleigasai-2014-partneri.htmlshapeimage_24_link_0shapeimage_24_link_1shapeimage_24_link_2shapeimage_24_link_3

Dosavadních šest ročníků nás utvrdilo v přesvědčení, že japonská kinematografie, bez pochyby jedna z nejbohatších a nejrozmanitějších kinematografií světa, dokáže – při zasazení do adekvátního kontextu – velmi významně obohacovat naše kulturní prostředí, ale zároveň i zásadním způsobem rozvíjet naši vnímavost a sebereflexi. Od počátku se snažíme festival etablovat jako projekt se stabilním zázemím, který se dlouhodobě systematicky rozvíjí – a totéž umožňuje i svému publiku. Za dobu své existence se festival při nejmenším zdvojnásobil (jak co do počtu snímků, tak co do počtu návštěvníků), dramaturgie získává postupně nové a nové dimense.

Primárním cílem našeho festivalu není prezentovat nejžhavější novinky, které se i bez našeho přispění na mnohdy bezradné konzumenty valí ze všech stran, ale především běžnému přemýšlivému divákovi poskytovat záchytné body, jež by mu pomohli v oceánu japonské kinematografie a kultury vůbec se smysluplně orientovat.

Snažíme se příslušníkům všech věkových a sociálních skupin poskytnout inspirativní alternativu k běžné komerční produkci a zároveň je nakazit potřebou hledat i jiné úhly pohledu na klíčová umělecká i životní témata.

Velice důležitou oporou našeho snažení je dlouhodobá spolupráce s Ministerstvem zahraničí Japonska (v r. 2011 udělil Ministr zahraničí Japonska Česko-japonské společnosti ocenění za mimořádné dlouhodobé zásluhy o rozvoj česko-japonských vztahů), Velvyslanectvím Japonska v ČR, nadací The Japan Foundation – a samozřejmě také velmi vstřícné a přátelské prostředí kina i paláce Lucerna. Odbornou fundovanost všech složek projektu garantuje základna kmenových spolupracovníků, kteří jsou klíčovými kapacitami v oboru japonských studií, velmi přínosná je dlouhodobá spolupráce studentů pražské japanologie a v neposlední řadě i velmi těsné vazby s japonskou komunitou v ČR.


O festivalu
CZ  |  ENeigasai-2014.htmleigasai-2014-EN.htmlshapeimage_26_link_0shapeimage_26_link_1
do konce festivalu už jen