Hlavní pořadatelé:
Česko-japonská společnost, Velvyslanectví Japonska v ČR, 
Palác Lucerna 
   
Festival dlohodobě podporují:
The Japan Foundation, 
Ministerstvo kultury ČR, 
Hlavní město Praha
   
Spolupořadatelé ozvěn:
města Plzeň, Opava a Japonský klub Olomouc, jednotlivá městská kulturní střediska, 
Bezejmenná čajovna
DNŮ
HODIN
MINUT
VTEŘIN
ROČNÍK 2012http://eigasai.cz/2012/eigasai-2012/eigasai-2012-intro-PRAHA.htmlshapeimage_16_link_0
ROČNÍK 2013http://eigasai.cz/eigasai-2013/eigasai-2013-home-praha.htmlshapeimage_17_link_0
ANIME
shinobi (NINJA) v japonském filmu
Olympijské Japonsko – Japonci a sport
PROGRAM  |  vstupenky  |  média  |  PARTNEŘIeigasai-2014-program.htmleigasai-2014-vstupenky.htmleigasai-2014-media.htmleigasai-2014-partneri.htmlshapeimage_23_link_0shapeimage_23_link_1shapeimage_23_link_2shapeimage_23_link_3
KontakT → mailto:shoen@japan.CZ?subject=EIGASAI%202014shapeimage_24_link_0

Ondekoza – bubenická legenda  |  Za Ondekoza

Japonsko  1981/1994  |   režie: KATŌ Tai 

Umělecký dokument o svérázné komunitě, kterou stmelilo prostředí nehostinného ostrova Sado, hra na bubny taiko a maratónský běh.

Poému, oslavující vitální energii, jež sálá z nahých těl bubeníků i ohlušujícího mořského příboje, lze považovat za umělecký vrchol tvorby a zároveň svéráznou závěť režiséra Katō Taie, jednoho z pozoruhodných tvůrců japonské „nové vlny“. Fascinující náboj divadla bunraku s živou loutkou, vzrušující záběry extatického výkonu hráče na obří buben ó-daiko ze zcela neobvyklého podhledu. Skladba Maki Ishiiho pojatá jako dokonalý vizuální spektákl na jedné straně – i sugestivní záznam vystoupení pro venkovany od kojenců po stoleté stařenky v jedné z vesnických chalup s divukrásnými detaily jejich tváří. Každodenní běh polonahých otužilců po zasněženém pobřeží, rituální výroba masek pro chrámové slavnosti i mrazivě autentická diskuse děvčat o rodině a celibátu. To všechno jsou svébytné střípky, z nichž se v divákově mysli, bez jakékoliv režisérské konstrukce či komentáře, skládá fascinující obraz proslulé bubenické komunity – a také lidových tradic i divokého prostředí ostrova Sado, z nichž tato komunita čerpá svou neuvěřitelnou sílu.


Film, který byl poprvé uveden teprve 9 let po režisérově smrti, měl velmi pohnuté osudy – získání původní kopie je malým zázrakem a uvedení v rámci festivalu Eigasai skutečnou raritou. 
 

27. ledna

pondělí 18:30

VSTUPENKyhttp://www.disdata.cz/akce.aspx?id=dxt%2faqdvo%2fDddTJLZUW4Ew
CZ  |  ENeigasai-2014.htmleigasai-2014-EN.htmlshapeimage_28_link_0shapeimage_28_link_1
do konce festivalu už jen